Singltrek pod Smrkem

je první singltrekovou destinací v České republice navržená pro maximální prožitek jízdy na kole. Jsou to úzké přírodní stezky, které se vlní po vrstevnicích. Tuto síť projektoval velšský designér Davydd Davis. V současné době nabízí trasy v délce přes 80 km ve čtyřech stupních obtížnosti. Vhodné jsou pro každého, od rodin s malými dětmi až po zdatné zkušené terénní cyklisty. Singltrekové stezky přinášejí radost všem, kteří je vyzkoušejí. Nástupní místa jsou přímo v Libverdě.

Obří sud

1 km výhlídková restaurace nad Libverdou s hezkým výhledem na okolní Jizerské hory.

Libverdské vyhlídky

hezké procházky s krásnými výhledy a dřevěnými sochami.

Hejnice

1,5 km významné poutní město se stavbou památkově chráněného kostela Nanebevzetí panny Marie.

Frýdlant

11 km hezké středověké město se známým státním hradem a zámkem z 13. století.

Smědava

je název oblasti kolem stejnojmenné horské chaty v Jizerských horách ve výšce 847 m.n.m. 11 km vdálená od Libverdy. Je zde krásné výchozí místo v létě na cykloturistiku a pěší turistiku. V zimě na běžky na Jizerskou magistrálu. V zimě je cesta směrem na Desnou neprůjezdná, končí zde na Smědavě. V sobotu a v neděli tam jezdí autobus z Hejnic, v červenci a v srpnu jezdí každý den. Je to krásné místo pro plánování výletů do celých Jizerských hor.

Swieradow Zdroj

15 km polské lázně se s dřevěnou kolonádou a minerálními prameny, kabinková lanovka na Stoczk jizerský, v zimě je zde sjezdové lyžování 2,5 km sjezdovka.

Liberec

25 km velké město,mnoha různých památek, obchodní centra, zologická a botanická zahrada, centrum Babylon s aquaparkem, Ještěd s kabinkovou lanovkou.

Gorlitz

45 km pohraniční středověké město v Německu s hezkým starobylým centrem.

Fotografie z blízkého okolí (Frýdlantský výběžek)